Презентація фільму "Кочубеївська садиба як осередок культури і духовності у ХІХ ст."

     У День працівників культури й аматорів народного мистецтва в літературно-мистецькій вітальні ім. М.Башкирцевої відбувся показ документального фільму "Кочубеївська садиба як осередок культури і духовності у ХІХ ст.", який презентував диканцям того дня Національний музей-заповідник М.В.Гоголя.
    Фільм побачив світ завдяки небайдужим людям: Лідії Єнко, директору Національного музею-заповідника М.В.Гоголя, Ярославу Єнку, завідувачу відділу експозиції музею-заповідника, який і став режисером фільму, Дмитру Панкову, оператору-постановнику. Це спільний проект музею-заповідника с. Гоголеве та Диканського історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша.
    Своє захоплення від побаченого авторам висловили голова районної ради Станіслав Муха, перший заступник голови райдержадміністрації Зоя Присяжнюк, клірик Свято-Миколаївського храму ігумен Афанасій (Бідний), настоятель Свято-Троїцької церкви отець Павло (Сверлович).
    Користуючись нагодою, завідувач сектору культури і туризму Євген Онищенко та директор історико-краєзнавчого музею Надія Крюченко також ознайомили присутніх з новинками друкованої продукції, яка повинна популяризувати диканський край.
  Начальник відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації Наталія Гонтарюк зазначила, що диканський край займає значне місце у розвитку туризму в Полтавському регіоні, а депутат селищної ради, майстриня вишивки Оксана Фесенко передала у дарунок музею картину-оберіг. 


  Фільм "Кочубеївська садиба як осередок культури і духовності у ХІХ ст."  можна переглянути за адресою: https://www.youtube.com/watch?v=T3bbUr2kRk8

Виставка картин Жанни Лугової

  9 листопада у виставковому залі картинної галереї ім. М.К.Башкирцевої відбулося урочисте відкриття виставки картин чарівної і талановитої дівчини Жанни Лугової.
  Народилася Жанна 29 жовтня 1992 року в смт. Котельва Полтавської області. Закінчила Котелевську гімназію №1 ім. С.А.Ковпака, в 2010 році вступила до Полтавського Національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка на психолого-педагогічний факультет, спеціальність  - образотворче мистецтво. Після закінчення університету в 2014 році вступила до Харківської академії дизайну і мистецтв на відділення реставрації, який успішно закінчила у 2016 році.
  В шкільні роки навчалася в Котелевський дитячій музичній школі на відділенні образотворчого мистецтва під керівництвом викладача Мірошниченко Л.М. Постійно брала участь в щорічному районному конкурсі імені народного художника України Павла Волика в смт Котельва.
 У 2013 році земляки вперше познайомилися з творчим доробком художниці на виставці в Котелевському районному будинку культури. У 2014 році вона учасниця Полтавського обласного фестивалю художників-аматорів ім. Г.Ксьонза.
 Ім’я художниці занесене до Полтавської енциклопедії «Образотворче і декоративне мистецтво». Жанна в постійному творчому пошуку: квіткові композиції, пейзажі, натюрморти, портрети. Експериментує в різних стилях з технікою виконання.
   Прекрасно реставрує ікони, пише нові. На даний час художниця проживає в м. Харкові.
   Це її перша персональна виставка.





ГАСТРОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ "ЕНЕЇДИ" І.КОТЛЯРЕВСЬКОГО

  Серед творів І.Котляревського, чи не найперший, який ми згадуємо – поема “Енеїда”.  Говорити про неї можна годинами і днями: стала першим ...