ВІДРОДЖЕННЯ ПОЛТАВСЬКОГО ТРАДИЦІЙНОГО РОЗПИСУ НА ДИКАНЩИНІ

 


24 листопада Диканський історико-краєзнавчий музей прийняв естафету "Квітуй, Полтавщино", покликану відродити унікальний та неповторний Полтаський розпис.

Останній є одним з найдревніших в Україні; відзначається особливою красою та неповторністю елементів та увідбрав у себе всю ошатність навколишньої природи.

Засновницею мистецької акції є Терешківська громада. Її жителі першими нанесли Полтавський розпис на будівлю Зінцівського клубу. Диканська громада взялась за справу опісля Гадяцької.

За умовами акції розпис пропонується наносити на фасади адміністративних будівель, закладів культури та освіти. Приймати красу народної творчості у Диканьці буде селищний будинок культури.

Організатори мистецького дійства: Лідія Орел і Тамара Пилипенко. Дякуємо майстриням народної художньої діяльності, що дозволили нам перейняти їх досвід і отримати справжню насолоду від спільної арт-терапії.

https://youtu.be/JDiXO9NW__4?si=ftam31JYgIRins9v




Де коза ходить, там жито родить

 


Де коза ходить

Там жито родить.

Ось такі герої української пісні стали окрасою залу народних промислів Диканського музею.

Пилипенко Т.В., авторка робіт, є відомою майстринею, лялькаркою та педагогинею.

Виготовлені лялька та коза з тканини, стрічок, мішковини, сіна, рогозу та дроту.

Дякуємо за чудовий подарунок!

Виставка художниці Анжели Кравченко

 


10 жовтня в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відбулась презентація виставки молодої талановитої художниці Анжели Кравченко. Мисткиня обожнює шукати та застосовувати нові техніки живопису, використовує не лише звичні для нас пастель, гуаш, олію та акрил. Вона працює з кавою, шоколадом, штукатуркою тощо. Основою ж для розпису слугують дерев'яні дощечки та копистки, скляний посуд, одяг, торбинки тощо.






ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ДЛЯ ДИКАНСЬКОГО МУЗЕЮ

 


Диканський Історико-краєзнавчий музей ім.Д.М.Гармаша Полтавської області висловлює щиру подяку Центру допомоги мистецтву України #UkraineAidCenter Міністерству закордонних справ Німеччини особисто пані Irina Nikiforova , та пані Людмила Гаращенко за надання в черговий раз неоціненної, необхідної в такий важкий час благодійної допомоги для роботи музею, а саме пакувальні матеріали, ліхтарик, павербанк, такий необхідний набір інструментів та інші речі.

Земний уклін вам, здоров'я і дай Боже миру! Разом долати труднощі легше!

 





ВІД ЗЕРНИНИ ДО ХЛІБИНИ

  ГО "Жіноча коаліція" та історико-краєзнавчий музей ім.Д.М.Гармаша разом провели цікавий захід "Від зернини до хлібини"...