ПОЕЗІЯ РУК НЕВТОМНИХ

 

19 грудня в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відбулось відкриття цікавої виставки мисткині Ані Ткаченко "Поезія рук невтомних".




Макраме - один з видів декоративно-прикладного мистецтва, основою якого є плетіння, який використовували ще у Стародавньому Вавилоні, Ассирії, Єгипті.



В ХХІ столітті макраме широко практикують у виготовленні біжутерії, творів образотворчого мистецтва, у творчих інтерпретаціях художників-текстильників, дизайнерів.

Мистецтво - надзвичайно таємнича та сакральна частина людського життя. Воно заспокоює, змиває пил повсякденності, приносить насолоду, збурює емоції та почуття; дарує крила; змушує віддатися йому повністю.



Колекція мисткині надзвичайно різноманітна. Це і дерево життя, панно, ловці снів, новорічні іграшки, віночки, сучасний одяг, жіночі прикраси, поясочки, комірці, штори тощо.

Під час заходу, його учасники не тільки познайомились з роботами Ані Ткаченко та поспілкувались з нею особисто, але й взяли участь у майстер-класі.

КВІТУЙ, ПОЛТАВЩИНО!

 17 грудня біля фасаду Диканського будинку культури відбулось відкриття полтавського розпису "Квітуй, Полтавщино".

Диканська громада долучилась до мистецького флешмобу "Квітуй, Полтавщино", мета якої полягає у збереженні, відродженні і поширенні старовинної техніки Полтавського регіонального автентичного розпису. Диканька прийняла естафету від Гадяцької громади і передає в Горішні Плавні.



На заході були присутні організатори акції майстрині Лідія Орел, Тамара Пилипенко; Оксана Іноземцева - начальник відділу культури, молоді, спорту і туризму Терешківської сільської територіальної громади; Наталія Злидар - начальник відділу культури та туризму Диканської селищної ради та інші гості.

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.




Сьогодні музейні працівники та гості картинної галереї ім.М.К.Башкирцевої говорили про невід'ємний атрибут української культури - хустку.

У нашій традиції хустка гріла душу, лікувала рани, плекала віру, давала світлі надії, слугувала символом достатку сім'ї, вважалася оберегом тощо.


В Україні існує більше 100 способів зав'язування хустки, деякі з них прикрасили голівоньки учасниць нашого заходу.

Дякуємо учням 7- Б класу ОЗ "Диканська ЗОШ І-ІІІ ступенів" (класний керівник Людмила Зелененька) та всім гостям за чудовий захід.

90-ТА РІЧНИЦЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОПЕРНОГО СПІВАКА КИКОТЯ АНДРІЯ ІВАНОВИЧА

 Талант - то крапля здібностей і море праці.


4 грудня в Диканському музеї ім.Д.М.Гармаша відзначили 90-річчя з дня народження оперного співака, народного артиста УРСР, родом з Диканщини - Кикотя Андрія Івановича.
Провідний екскурсовод музею Лілія Штучка розповіла про життєвий шлях співака та його сходження до зіркового Олімпу. Також присутні мали можливість прослухати записи його голосу, побачити відзнаки, нагороди, сценічний костюм нашого земляка тощо.




ЖІНКА ЗА КНИГОЮ: ФЕМІНІЗМ ПО-УКРАЇНСЬКИ

 

29 листопада в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відбулась тепла зустріч за чашкою чаю "Жінка за книгою: фемінізм по-українськи", під час якої активні жінки громади відзначили 140 річницю українського жіночого руху; розвінчали міфи та стереотипи, що стосуються фемінізму та феміністок; обговорили феміністичні зрушення в Диканській громаді; відзначили 166 річницю від дня народження нашої землячки М.К.Башкирцевої, яка у свій час боролась за права жіноцтва.




ВІД ЗЕРНИНИ ДО ХЛІБИНИ

  ГО "Жіноча коаліція" та історико-краєзнавчий музей ім.Д.М.Гармаша разом провели цікавий захід "Від зернини до хлібини"...