ДО РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Чорнобиль - наш сум і біль, страшне лихо, що спіткало Україну навесні 1986 року й досі має своє відлуння.




Сьогодні почути про цю подію в музей завітали учні 2-А та 2-Б класів ОЗ "Диканський ліцей імені М.В.Гоголя".
На захід також було запрошено провідного інспектора відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Полтавського районного управління головного Управління ДСНС України у Полтавській області Романа Фенька.



Чим більше часу минає після тих подій, тим гостріше ми починаємо усвідомлювати, що сталося і що могло б статися, якби не самовідданість тих людей, кого ми називаємо ліквідаторами.

А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКИМ ВИШИВКА ЦВІТЕ




Сьогодні двері нашого простору відчинились, щоб гості потрапили у світ вишитих картин. Кожен малесенький хрестик на полотнах випромінює тепло душі та вражає досконалістю. Ці чудові роботи належать майстрині з Гадяча - Наталії Орел. Вона, в минулому викладачка хорових дисциплін, а нині керівниця Народного аматорського хору "Розрада" Гадяцького районного будинку культури, має особливе хобі - вишивку хрестиком.





А над світом українським вишивка цвіте - роботи майстрині не лише знайшли відгук у серцях відвідувачів, а й принесли радість та натхнення.
Ласкаво просимо відвідати виставку.

АУДІОГІД UGuider

Сьогодні в Диканьці презентували аудіогід UGuider — сучасний інструмент для знайомства з історією нашого краю. Від імені музейних працівників щиро дякуємо професору Анатолію Леонідовичу Щербаню та меценату, нашому другу, Юрію Олексійовичу Худяку за вагомий внесок у популяризацію культурної спадщини Диканщини!Завантажуйте додаток безкоштовно та відкривайте Диканьку по-новому.



До речі, сьогодні пан Анатолій Щербань святкує день народження- щиро вітаємо, бажаємо здоров'я, терпіння, миру і многая літа!

КОРІННЯ ДЕМОКРАТІЇ: ІСТОРІЯ ТА РОЗВИТОК ДЕМОКРАТИЧНИХ ТРАДИЦІЙ У ГРОМАДАХ ПОЛТАВСЬКОЇ І КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Актив Диканської громади бере участь у проекті "Коріння демократії: історія та розвиток демократичних традицій у громадах Полтавської і Кіровоградської областей», що триватиме близько року.





Задум реалізовує ГО Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр “Європейський клуб” за підтримки Європейського Фонду за Демократію (ЄФД)/ European Endowment for Democracy (EED).




Проект передбачає вивчення традицій взаємодопомоги й об’єднання громади заради вирішення проблемних питань на місцевому рівні, а також розвиток соціальної згуртованості в громаді в нинішніх умовах динамічних змін та зростання самозарадності людей.
Результати дослідження демократичних традицій громад будуть представлені у вигляді віртуальної виставки, яка стане своєрідною візитівкою громади й допомагатиме розвивати туристичну привабливість та залучати інвестиції.
В рамках проеку передбачені гостьові візити між громадами з метою кращого знайомства та розвитку комунікації, обміну досвідом розбудови громадського життя.
Диканьки прийняла гостей в день народження нашого земляка, всесвітньовідомого класика М.В.Гоголя. Навчались, переймали досвід, планували проекти.



УКРАЇНСЬКА ІДЕНТИЧНІСТЬ, ПИСАНА СВІТЛОМ

 Сьогодні колекцію музейної бібліотеки поповнили чудові видання. Їх основа - світлини кінця ХІХ- початку ХХ століття авторства відомих тогочасних фотографів Полтавщини. Документальні, етнографічні, репортажні, зроблені на вулицях, ярмарках, на виробництві, під час подорожей тощо. Прекрасні екземпляри для вивчення історії рідного краю.

Дякуємо Фролову Сергію Олександровичу за цінний подарунок з власної колекції.



ВИСТАВКА КАРТИН ГЕНІАЛЬНОЇ ХУДОЖНИЦІ НАТАЛІЇ ВІТЯЗЬ

 










03.04.2025 року о 10.00 в Полтавському національному педагогічному університеті імені Короленка відбулось відкриття виставки картин унікальної художниці Наталії Вітязь.



НОВІТНІ КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ВІЗУАЛІЗАЦІЯ В 3D ГРАФІЦІ

Олег Валентинович Лебединський - історик, художник, краєзнавець, науковець, дослідник історії Полтавського краю, член Національної спілки краєзнавців України, автор проекту "Полтава 3D", Лауреат премії імені Самійла Величка, автор книги "Полтава вчора і сьогодні".


29 березня в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої пройшла зустріч на тему можливостей новітніх комп'ютерних технологій та візуалізації в 3D графіці.
Олег Валентинович продемонстрував свої набутки в цій галузі та перспективи в історичній реконструкції міст та сіл України завдяки можливостям новітніх комп'ютерних технологій.
Дякуємо лектору і колегам з Національного музею-заповідника М.В.Гоголя за співпрацю і майбутні спільні звершення.



ПОПОВНЕННЯ ФОНДОВОЇ КОЛЕКЦІЇ

Диканський історико-краєзнавчий музей поповнився експонатом. Це дрон-імітатор, який нам передали наші вірні друзі з Диканського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Дрон приземлили на околиці Диканьки. Ця дружба військомату, а потім ТЦК іде з далекого 2016 р., коли відкрилась кімната участі диканців в АТО. З тих пір воїни і волонтери поповнюють експозицію музею предметами російсько-української війни. У 2022 р. кімната історії АТО та ООС була преміщена на другий поверх музею. Активну участь в перенесенні важких меблів та експонатів прийняли військовослужбовці ТЦК. Керівництво ТЦК співпрацює з музеєм по наданню інформації про наших воїнів, які захищають нас від ворога та про загиблих на полях війни. Тепер цю інформацію можна побачити на великому моніторі, розміщенному в залі, присвяченому цим трагічним подіям. Слава ЗСУ!



До 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІЛЬЧЕНКА Л.Х.

                                             До 100-річчя від дня народження Ільченка Л.Х.

Леонід Харитонович був не тільки скульптором, був і самобутнім художником! Такі картини міг написати справжній творець, бо це було не просто відображення пейзажів, людей, це було зізнання в любові до природи та людей. В кожну роботу він вкладав частину своєї душі. Художник писав картини олійною фарбою на полотні, картоні та ДВП. Його друзі називали його Леонардом да Вінчі за його багатогранну працю. В Диканській картинній галереї ім. М. Башкирцевої знаходяться 22 живописні роботи майстра.






У ВИПІЧЦІ Є ЩОСЬ ВІД ЧАКЛУНСТВА

Говорять, що у випічці є щось від чаклунства...а чинити опір її чарам просто неможливо.
Ось і ми, батьки та наші діти з особливими потребами, трошки почаклували. 30 березня на базі Молодіжного простору в Диканьці ми готували шоколадні капкейки з кремом-чіз. А допомогли нам у цьому кондитерка Наталия Голуб, ГО Жіноча коаліція, а також Диканський історико-краєзнавчий музей ім. Д.М. Гармаша.
Приготування смаколиків у дружній компанії - це перепустка у новий світ, де панують щ...
Ещё
. Д.М. Гармаша за підтримку важливої справи.

МОЇМ УЧИТЕЛЕМ БУЛА І Є САМА ПРИРОДА

 

Невже, по-твоєму, краса (найдорожче, що є в світі) валяється, як камінь на березі, який може підняти будь-хто? Краса - це щось дивовижне і недоступне, що художник в тяжких душевних муках творить з хаосу світобудови. І коли вона вже створена, не всякому дано її пізнати. Щоб осягнути красу, треба вжитися в дерзання художника. Краса - мелодія, яку він співає нам, і для того, щоб вона відгукнулась в нашому серці, потрібні знання, сприйнятливість і фантазія (Сомерсет Моем).

До 90-річчя від дня народження нашого земляка, самодіяльного художника, людини з великим серцем і щирою душею - Криворука Володимира Федоровича, в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відкрито виставку його робіт.








Життя Володимира Федоровича - це історія людини, яка крізь роки пронесла любов до мистецтва та природи. Його роботи залишаються живим нагадуванням про талант, працелюбність і безмежну відданість красі рідної землі.

ДО РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Чорнобиль - наш сум і біль, страшне лихо, що спіткало Україну навесні 1986 року й досі має своє відлуння. Сьогодні почути про цю подію в муз...