"Свята Покрівонько, покрий дівчині голівоньку"

 

 Українська культура багата і оригінальна, надбана численними поколіннями. Дуже велике значення для утвердження національної самосвідомості мають народні звичаї, обряди, традиції. Вони відображають не тільки етнічну своєрідність, але й естетику, моральні цінності, ментальність, історію народу. Тож співробітники Диканського історико-краєзнавчого музею ім. Д.Гармаша вирішили розширити і поглибити знання учнів 7-Б класу опорного закладу "Диканський НВК ім. М.Гоголя" про традиції та звичаї українців. А саме, запросили їх на інтерактивний урок з елементами вистави "Свята Покрівонько, покрий дівчині голівоньку".
 Діти стали учасниками обряду сватання, заручин та інших весільних традицій. Було і прощання нареченого і нареченої з парубочою і дівочою свободою, і подружки молодої прикрашали гільце, розплітали коси та одягали вінок нареченій.




 Розіграли також перед учнями й обряд виряджання молодого, коли мати одягала на сина вивернутого кожуха і обсипала зерном та монетами, бажаючи світлого та щасливого шляху в майбутнє.
 Цікавою була й розповідь майстрині Наталії Братської про незмінний атрибут українського весілля - рушник.

 А закінчився урок - найдраматичнішим весільним звичаєм, який зберігся до сьогодення, коли свекруха знімала вінок і одягала хустку на свою невістку.



Немає коментарів:

Дописати коментар

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

  "Український народ по обидва боки Збруча має бути навіки однині злитий в одне ціле й разом боротися за свою долю" (В.Винниченко)...