Тематичнимий урок по народознавству

 Мистецтво вишивання в Україні здавна було поширене в народному побуті. Вишивку застосовували для прикрашання одягу (сорочки, фартухи, головні хустки) і житла (покривала, скатерті, рушники і т.д.). Кожна річ, прикрашена вишивкою, мала характерний, тільки їй властивий тип прикраси, специфіка якого виявлялась у формі, орнаменті, колориті, техніці виконання.  Тож працівниками Диканського історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша 22 березня  для учнів 8-А класу Диканського НВК ім. М.В.Гоголя був проведений тематичний урок. Його метою було ознайомити присутніх з особливостями полтавської вишивки та складовими українського одягу, які представлені в експозиції музею.
В залі "Давні знаряддя праці та побут українців".
  Вишивання – доволі трудомісткий процес, який потребує неабиякого терпіння, скрупульозності та посидючості. І, мабуть, найскладніше у цьому мистецтві –  вміння гаптувати «білим по білому», яке потребує особливої уважності і точності в прокладанні стібків. Саме про види техніки виконання полтавської вишивки, а також про рушникові шви розповіла провідний екскурсовод музею Н. Гордівська.

Мотив «ламане дерево», техніка вишивки – лиштва «берізка» поєднана з «соловїними вічками».
Жіночі сорочки з експозиції музею.
  Рушник кін. ХІХ ст. з експозиції музею.
  Науковий співробітник Н.Дзюба разом з директором музею Н. Крюченко ознайомили учнів з елементами жіночого та чоловічого костюмів кін. ХІХ  - поч. ХХ ст., які потім були продемонстровані на присутніх "моделях".


 А на завершення - всі бажаючі могли сфотографуватися на пам'ять з "моделями".

Немає коментарів:

Дописати коментар

ГАСТРОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ "ЕНЕЇДИ" І.КОТЛЯРЕВСЬКОГО

  Серед творів І.Котляревського, чи не найперший, який ми згадуємо – поема “Енеїда”.  Говорити про неї можна годинами і днями: стала першим ...