ДО ДНЯ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

 

Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. Це день пам'яті жертв політичних репресій.



Багато років співробітники диканського музею самовіддано працюють з архівами СБУ. Складна, але водночас захоплююча та надзвичайно важлива справа.



Традицією стали заходи для молоді, присвячені темі сталінських репресій, які щороку проводять наші музейники.

Цьогоріч до нас завітали учні 11 класу ОЗ "Диканського ліцею імені М.В.Гоголя" (вчитель - Гмирь І.М.). Обговорювали з молоддю конкретні справи та долі жителів Диканського району, які потрапили в горнило репресій. Згадували історії, що торкнулись власних родин.







Сьогодні Україна бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті.



Пам'ятаймо та шануймо власну історію!

Дякуємо учням та класному керівнику за змістовну зустріч.

КЛЮЧІ, ЩО ВІДКРИВАЮТЬ НЕБЕСНІ БРАМИ

За словами Юрія Мельничука (експерта з українського костюма, заступника директора з науково-фондової роботи Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара») ВИШИВКА— це оберіг. Вона схожа на старовинний літопис. Колір, форма, крій, матеріал, орнамент мають значення й разом створюють енергетичний заряд речі. Українська вишивка містить у собі таємничі символи, які відображають історію, культуру, традиції, вірування нашого народу та його унікальність.

16 травня у музеї відкрито виставку присвячену дню вишиванки - на вас чекають сорочки та рушники Диканщини із сторічною історією.



 

ДО 38-Ї РІЧНИЦІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

 


До 38-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в музеї відбувся тематичний захід для учнів ОЗ "Диканський ліцей імені М.В.Гоголя".


 Учні не лише розглянули та проаналізували основні події та наслідки страшної аварії, але й поспілкувалися з ліквідатором аварії (Братський О.В.);


 отримали цікаву інформацію про вимірювання рівня радіації, сучасний захисний протирадіаційній одяг рятувальних служб та відповідні дії в разі надзвичайної ситуації від провідного інспектора ВЗНС Фенька Р.Г.






 15 квітня зупинилось серце нашого колеги, місцевого самодіяльного художника Володимира Федоровича Криворучка.


Народився він 15 березня 1935 року в селі Климківка Надеждинської сільської ради Диканського району. Почав малювати ще в шкільні роки. Вчителем для майстра була сама природа. Уміння малювати Володимир Федорович вдосконалював в армії на посаді художника військової частини, а ще в Народному університеті мистецтв на факультеті малюнку і живопису. Працював художником-оформлювачем в колгоспах с. Надежди та Диканьки. Після виходу на пенсію займав посаду художника в Диканькому історико-краєзнавчому музеї ім. Д.М.Гармаша.
Працював майстер в жанрі пейзажу. З 2001 року він учасник сільських та районних виставок. Більшість творів зберігається в приватних зібраннях та краєзнавчому музеї.
Вічна пам’ять і Царство небесне.






МОЇМ УЧИТЕЛЕМ БУЛА І Є САМА ПРИРОДА

  Невже, по-твоєму, краса (найдорожче, що є в світі) валяється, як камінь на березі, який може підняти будь-хто? Краса - це щось дивовижне і...