СЕРЦЯ ЄДНАЮТЬСЯ: МУЗЕЄТЕРАПІЯ ДЛЯ ЗАХИСН КІВ У ДИКАНЬЦІ


Диканський історико-краєзнавчий музей імені Д.М. Гармаша пишається співпрацею з Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Полтавській області", зокрема з Сектором соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей, який очолює Йосип Йосипович Бегман.

Наші двері відчинені для бійців системи МВС, які проходять лікування після поранень, отриманих у боях з російським агресором. Це мужні Захисники Національної гвардії України, Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Ми віримо в цілющу силу історії та культури, тому для наших гостей регулярно проводимо заходи в рамках так званої музеєтерапії. Занурення у світ минулого, знайомство з традиціями та артефактами краю допомагає відволіктися, знайти розраду та нові сили.
Щиро дякуємо за цю важливу співпрацю та можливість підтримати наших Воїнів!
З повагою до кожного Захисника!

ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Щороку в Україні в третю неділю травня відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. У цей день вшановують людей, які загинули або зазнали тортур і ув'язнення в сталінських таборах через власні переконання, найчастіше - безпідставно. Вони не мали справедливого суду і були знищені радянською репресивною машиною. На Диканщині таких 938 осіб і це далеко не повний список.


20 травня в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відбулась зустріч диканчан, які прийшли вшанувати пам'ять невинно закатованих.



До слова було запрошено адміністратора інформаційно-довідкової зали УСБУ в Полтавській області Олену Євдокімову. Про диканчан, які потонули в горнилі репресій, розповіли директор музею Наталія Дзюба і науковий співробітник музею Анна Кошель. Художник музею Олександр Братський подарував музею власну картину, присвячену темі ГУЛАГу. Родина Новікових, які сьогодні займаються активною волонтерською діяльністю, поділились досвідом роботи над кінофільмом про тоталітарну молотарку і її вплив на долі людей.






Тематичний урок "Диканщина в роки Другої світової війни"


Диканський музей завжди відслідковує нові тенденції в царині музеєзнавства та екскурсійної справи. Сьогодні, у звязку із складними подіями на теренах нашої держави, не всі бажаючи мають можливість відвідати наш музей. Тому ми пробуємо себе у новому форматі – онлайн-екскурсії. 



Колектив музею власними силами розробив, відзняв та змонтував відеоролик для учнів Диканської громади та усіх зацікавлених на тему «Диканщина в роки Другої світової війни».

Переглянути відеоролик можна за посиланням на наш YouTube канал
https://youtu.be/WWI0GAVr_Hs?si=j7ZmxWjO0jWO1RYc

або на сторінці Фейсбук  - https://www.facebook.com/share/g/16NgquAoir/ 

СВІТ ПОЛТАВСЬКОГО ВЕСІЛЬНОГО ВІНОЧКА!

 

                                                 


                                                   Йа на Марійці восковий віночок,

                                                   Хто ж то купував? - Іванко парубочок.

 



З давніх-давен український віночок вважався не просто прикрасою, він несе у собі глибокі символи та історію поколінь.








"Світ полтавського весільного віночка!". Так називається авторська виставка науковиці, етнографині, дослідниці Катерини Штепи, що відбулась сьогодні в картинній галереї імені М.К.Башкирцевої. 



Пані Катерина присвятила багато років свого життя дослідженню, відтворенню і популяризації полтавського вінка з метою відродження мистецьких та культурних скарбів нашого краю.


Привітати етнографиню завітали учасниці народного самодіяльного жіночого вокального ансамблю "Диканчанка", а також берегині місцевих традицій - колектив музею українського весілля.

Плекаймо нашу минувшину.

СЕРЦЯ ЄДНАЮТЬСЯ: МУЗЕЄТЕРАПІЯ ДЛЯ ЗАХИСН КІВ У ДИКАНЬЦІ

Диканський історико-краєзнавчий музей імені Д.М. Гармаша пишається співпрацею з Державною установою "Територіальне медичне об'єднан...