07.01.14

Виставка картин художника В. Ф. Криворучка


  
  Володимир Федорович Криворучко місцевий самодіяльний художник. Народився він 15 березня 1935 року в селі Климківка Надеждинської сільської ради Диканського району. Почав малювати ще в шкільні роки. Вчителем для майстра була і є сама природа. Уміння малювати Володимир Федорович вдосконалював в армії на посаді художника військової частини, а ще в Народному університеті мистецтв на факультеті малюнку і живопису. Працював художником-оформлювачем в колгоспах с. Надежди та Диканьки. Після виходу на пенсію займав посаду художника в Диканькому історико-краєзнавчому музеї ім. Д.М.Гармаша.
  Працює майстер в жанрі пейзажу. З 2001 року він учасник сільських та районних виставок. Більшість творів зберігається в приватних зібраннях та краєзнавчому музеї. 
 На даний час виставка робіт самодіяльного художника проходить в Диканській картинній галереї ім. М.К.Башкирцевої.  

04.01.14

Виставка художніх робіт та коренепластики В.Г.Порініса

«Для справжнього художника – де життя, там і поезія».

В. Г. Бєлінський


  Саме так можна охарактеризувати творчість художника В. Г. Порініса. Вільям Григорович яскраво поєднує у своїй творчості мрію і ностальгію, можливо, тому його картини викликають такі яскраві відчуття.
  Народився художник 20 червня 1934 року в мальовничому селі Писаревщина Диканського району. Закінчив Великобудищанську школу, Писаревщанський ветзоотехнікум. Після служби в армії вступив в Київський державний інститут фізичної культури. Сорок три роки працював в Запорізькій спеціальній загально-освітній школі-інтернаті № 5 для дітей з вадами зору.
  Малювання для нього було життєвою потребою ще з дитинства. Навчаючись в технікумі  допомагав оформляти стінгазети, а навчаючись в Києві заробляв на життя іконописом. 
   За 30 років - з 1957 року до 1987 року - написав тисячу картин, далі лічити їх перестав. Персональні виставки були в Запоріжжі, Києві і Москві. Художник пише портрети, пейзажі, працює в стилі "наївного реалізму". Займається, також, коренепластикою - витвори природи, які він знаходить, дещо, вдосконалює і перетворює в цікавих персонажей, а з різних порід дерев Вільям Григорович виготовляє маски. Ці роботи побували на виставках у Болгарії, Угорщині, Польщі.