Нова експозиція "Будянський фаянс"
10 грудня 2014 року в картинній галереї ім. М.К.Башкирцевої відбулося відкриття нової експозиції виробів майстрів Будянського фаянсового заводу. Ці експонати потрапили до музейної колекції в середині 80-х років від Бориса Петровича П'яниди, в той час художника заводу, уродженця с.Дячкове Диканського району. Крім своїх робіт він передав роботи художників Вакула Р.С., Кломбицької Г.І., Ніколаєва М.Б., Чернової Г.Д.
П'янида Б.П. Набори "Святковий", "Троянди".
Вакула Р.С. Блюдо ювілейне.
Чернова Г.Д. "Гуляка".
Будянський фаянсовий завод - найбільше підприємство фарфорово-фаянсової промисловості України. Засновано його у 1887 році видатним промисловцем М.С.Кузнєцовим, який володів багатьма фарфоровими заводами Російської імперії. Слід особливо відзначити, що майже вся продукція заводу відрізняється високою технічною якістю.
В 1970-80-х роках Будянський фаянсовий завод став найбільшим в Україні, він випускав 34% всього обсягу фаянсу, що виготовлявся тоді в СРСР. Завод з успіхом експонував свою продукцію на міжнародних художніх і промислових виставках і ярмарках, був активним експортером фаянсу.
Будянський фаянс у ці роки набув неповторного вигляду холодною кольоровою гамою розписів, м'якими тональними співвідношеннями. Ця кольорова палітра стала улюбленою для будянських художників завдяки розвинутій технології розпису підглазурними фарбами і солями металів.
Для присутніх на відкритті нової експозиції сучасня майстриня Диканьки Кикоть Ірина провела майстер-клас з нової техніки - декупажу. Крім цього гостям була запропонована виставка-продаж творів в техніці декупажу майстринь Кикоть І. і Купка С.
І дорослі, і діти зацікавлено спостерігали за оформленням модних сьогодні атрибутів інтер'єру в техніці декупажу.
Славні люди землі диканської
28 листопада 2014 року працівниками Диканського історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша було проведено зустріч із трудівниками Диканщини, які в 70-80-і рр. ХХ ст. працювали в сільськогосподарських і промислових підприємствах краю. Зустріч розпочалася в приміщенні музею, де гостям була запропонована коротка оглядова екскурсія по експозиції музею, під час якої акцентувалася увага на нові зміни і доповнення, які були зроблені в експозиції музею протягом останнього року.
В залі історії другої половини ХХ ст. була представлена нова експозиція, що розповідає про розвиток економіки диканського краю в 70-80-і рр. В експозиції розповідається про роботу Диканського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів, району електричних мереж, районної друкарні і чотирьох будівельних організацій.
В цій же вітрині розповідається і про роботу Диканської дільниці міськмолокозаводу, Диканської сорто-випробувальної дільниці, заводу продтоварів "Промінь", промкомбінату "Райдуга", та райспоживспілки, зокрема райунівермагу "Диканька". Акцентується увага на передовиках виробництва та працівниках, нагороджених орденами та медалями.
Наступна вітрина розповідає про розвиток сільського господарства краю в цей же період. Одним із найпотужніших підприємств того часу було районне об'єднання "Сільгосптехніка", машинний парк якого складав більше ніж 200 одиниць техніки, кількість працюючих на підприємстві було більше ніж 150 осіб. Не менш потужним було і районне об'єднання "Сільгоспхімія", головним завданням якого було забезпечення сільськогосподарських підприємств хімічними засобами захисту рослин від шкідників і хвороб.
Також розповідається про роботу комплексних виробників сільськогосподарської продукції - колгоспів і радгоспів району, зокрема про колгосп ім. Леніна в Диканьці, про колгосп ім. Кірова в Водяній Балці, про колгосп ім. Куйбишева у Великих Будищах, про радгосп "Стасівський".
Потім гості перейшли до картинної галереї, де у літературно-мистецькій вітальні ім. Башкирцевої, де їх уже чекали гоголівські герої з вітаннями і варениками.
Зустріч була проведена у формі товариської бесіди. Ведуча зустрічі директор музею Н.В.Крюченко запрошувала гостей ділитися спогадами і розповідати про роботу тих підприємств, на яких вони працювали. Г.В.Павлюк, тодішній начальник районного управління сільського господарства поділився спогадами про загальну економічну ситуацію в краї, назвав багато імен керівників підприємств, з якими йому доводилося працювати. Перепелиця М.Р., головний інженер районного об'єднання "Сільгосптехніка" розповів про специфіку роботи підприємства, його технічну оснащеність та головні напрямки роботи. Л.Я.Ярош, керівник міжрайонної сортодільниці нагадала присутнім про основні сільськогосподарські культури, які районувалися тоді в краї та про людей, які працювали в цій організації. Про трудівників колгоспу ім. Леніна з теплотою розповідала керівник профспілкової організації Мороз Н.М.
Про роботу будівельних організацій краю розповідали Тімченко В.Ю. - начальник райплану, Федін М.П. - начальник будівельного управління №5, Деримарко А.О. - головний інженер "Райшляхдільниці".
Своїми спогадами про будівництво газопроводу у Польщі та Болгарії поділився начальник компресорного цеху управління магістральних газопроводів Мовчан В.В.
Про роботу підприємств харчової промисловості розповідали головний технолог заводу продтоварів "Промінь" Дейнека О.Ю., головний технолог хлібзаводу Шоха Н.А. та начальник цеху молокозаводу Сотник В.М.
Своїми спогадами також поділилися працівники сфери обслуговування: працівник побуткомбінату з багаторічним досвідом Русина М.О. та заступник начальника райспоживспілки Липенко А.Т.
Підсумував невимушену розмову Перехрест М.В. - голова районної ради депутатів трудящих, який займав цю посаду близько 20 років.
Виступи гостей змінювали номери художньої самодіяльності, підготовлені працівниками районного Будинку культури.
Завершила зустріч ведуча Н.В.Крюченко, яка вручила самодіяльному художнику і пошуковцю Журову В.П. грамоту за активну пошукову і дослідницьку роботу.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
МОЇМ УЧИТЕЛЕМ БУЛА І Є САМА ПРИРОДА
Невже, по-твоєму, краса (найдорожче, що є в світі) валяється, як камінь на березі, який може підняти будь-хто? Краса - це щось дивовижне і...

-
14 жовтня українці відзначають одразу декілька свят. Одне з них – Покрови Пресвятої Богородиці. Інше - День українського козацтва....
-
Наша Диканька відома у всьому світі, адже про неї писали М.В.Гоголь, О.С.Пушкін, М.К.Башкирцева. А чи знають самі диканці про історію сво...
-
ЗДАЄТЬСЯ, ЩО У КОЖНОЇ ЛЯЛЬКИ Є ДУША... Сьогодні у картинній галереї відбулось відкриття виставки майстрині народної та авторської ляльки...
-
9 липня у картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відбулось відкриття виставки членкині Полтавського обласного осередку спілки майстрів на...