Виставка картин художниці Кудінової І.М.

 15 квітня 2015 року у виставковій залі картинної галереї ім. М.К. Башкирцевої відбулося урочисте відкриття першої персональної виставки картин місцевої художниці Кудінової Ірини Миколаївни. Привітати Ірину Миколаївну прийшли рідні, друзі, знайомі та колеги по роботі.       Відкрила виставку Надія Крюченко - директор історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша. Вона ознайомила присутніх з представленими роботами та коротко розповіла про саму художницю.
 Народилася Ірина Миколаївна 16.04.1970 року в селищі Диканька. У 1987 році із срібною медаллю закінчила Диканську середню школу. Ще з дитинства творчі здібності проявлялись у вязанні, малюванні, моделюванні одягу.
 У 1987 році стала студенткою Полтавського педагогічного інституту ім. В.Г.Короленка факультету педагогіки початкового навчання та образотворчого мистецтва, який закінчила у 1992 році.
  У 1993 році працювала у Диканській загальноосвітній школі на посаді виховательки групи продовженого дня. З 1994 р. по 1997 р. в цій же школі працювала вчителем початкових класів. З 1997 р. по 2002 р. працювала у районному центрі соціальної служби для молоді райдержадміністрації. З 2003 р. по 2007 р. – начальником служби у справах неповнолітніх райдержадміністрації. З 2007 року і по даний час працює начальником служби у справах дітей райдержадміністрації.
  Заміжня. Має доньку. Учасниця районної виставки робіт жінок-художниць, присвяченої 90-річчю утворення Диканського району (2013 р.), обласної виставки робіт жінок-художниць «Осяяні красою» на обласному святі «Маріїна долина» в смт. Чутово (2013 р.) та обласної виставки художників-аматорів ім. Григорія Ксьонза в м. Полтава (2014 р.).
  Зі словами захоплення та щирими побажаннями до мисткині звернулися заступник голови райдержадміністрації Біляєва Тетяна Григорівна, завідуючий сектором культури та туризму Онищенко Євген Олександрович, директор турфірми "Зелентур" Лелюк Любов Іванівна, молода художниця Мірошніченко Альона Станіславівна та шанувальниця творчості художниці Братська Наталія Михайлівна.

  Художниця взяла пензля до рук лише 3 роки тому. Як говорить вона сама про себе: «Я зрозуміла, що страшенно хочу довести самій собі, що зможу малювати. Придбала фарби і почала малювати. Малюю душею і серцем, малюючи, я живу. Коли акварель лягає на папір, я поринаю у той світ, у якому тепло і затишно, в якому немає проблем і метушні. Здається, що все навколо стає яскравим і набагато добрішим».

Кудінова І.М. Зимовий пейзаж.

Кудінова І.М. Спокій.

Кудінова І.М. Запах літа.

Кудінова І.М. Сніданок.

Кудінова І.М. Маки.

Кудінова І.М. Аромат жасмину.

206-а річниця з дня народження М.В.Гоголя

                                                 Гоголю треба вклонитися як людині,  обдарованій найглибшим розумом 
і найніжнішою любов’ю до людей!» 
Т.Г.Шевченко.

   1 квітня 2015 року вся світова громадкість відзначала 206-у річницю від дня народження Миколи Васильовича Гоголя, тому в літературно-мистецькій вітальні картинної галереї ім. М.К.Башкирцевої відбувся вечір-вшанування творчості великого письменника. 
  Саме з Диканьки починався той гоголівський край, що дав великому художнику слова яскраві образи, силу й наснагу для творчості. Збірка повістей "Вечори на хуторі біля Диканьки" відкрила М.В.Гоголю двері в літературу, сприяла його творчому зростанню і формуванню письменника. Завдяки його творам про Диканьку знає весь світ, навіть в космосі планети названі іменами героїв творів: Вакула, Гоголь, Диканька. Тож, ведуча Н.В.Крюченко, директор історико-краєзнавчого музею ім. Д.М.Гармаша, розповіла про творчий шлях Миколи Васильовича, а сам Гоголь коротко ознайомив присутніх зі своєю біографією.
   Провідний науковий співробітник музею Г.І.Золотайко розповіла про той період у житті М.В.Гоголя, коли він писав свої знамениті "Вечори...", а  науковий співробітник Н.С.Дзюба підготувала доповідь про пам'ятки архітектури XVIII ст. - Миколаївську та Троїцьку церкву, які так чи інакше пов’язані з іменем Гоголя. Про увічнення пам'яті письменника  на Диканщині розповіла провідний екскурсовод музею Н.А.Гордівська. Диканчани непомалу пишаються своїм земляком. Іменем Миколи Василювича Гоголя названі районний Будинок культури, гімназія, вулиця, провулок і парк у центрі селища, де у березні 1952 року йому відкрито пам'ятник, роботи місцевого скульптора, почесного громадянина селища Диканька Л.Х.Ільченка. В Диканському історико-краєзнавчому музеї ім. Д.М.Гармаша є копія посмертної маски М.В.Гоголя, а в експозиції картинної галереї гоголівській тематиці відведена окрема зала, де знаходяться роботи як професійних так і самодіяльних митців. Роботи деяких з них були представлені на виставці в літературно-мистецькій вітальні, а також марки з особистої колекції Братського О.В., присвячені творчості М.В.Гоголя.
В історико-краєзнавчому музеї ім. Д.М.Гармаша

Виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва

МОЇМ УЧИТЕЛЕМ БУЛА І Є САМА ПРИРОДА

  Невже, по-твоєму, краса (найдорожче, що є в світі) валяється, як камінь на березі, який може підняти будь-хто? Краса - це щось дивовижне і...